Nadmierna pewność siebie

FANTAZJA

Pewność siebie to stan emocjonalny. Akceptujemy w nim siebie i własne możliwości. Taka postawa z pewnością przydatna jest w codziennym życiu. Zbytnia pewność siebie nie jest cechą pożądaną w sytuacjach decyzyjnych, gdzie występują zagrożenia życiu!

Praca nie tylko stanowi źródło dochodu ale również źródło czerpania satysfakcji i zaspokojenia potrzeby poczucia bezpieczeństwa. Nie może dawać powodu do narażanie do sytuacji powodującej brak rozsądku. Brawura jest związane z nadmierną pewnością siebie i percepcją ryzyka. To kwestia indywidualna.

NAGROMADZONA PEWNOŚĆ SIEBIE W PROCESIE DECYZYJNOŚCI MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNA!

Przeprowadzone badania na pracownikach obsługujących maszyny stwierdzili pojawiające się negatywne złudzenia związane z nadmierną pewnością siebie. Złudzenie wyższości, kontroli oparte na fałszywym przekonaniu doprowadza do podejmowania błędnych decyzji.

Sztandarowym przykładem takich poczynań może być kierowanie samochodem. Niewątpliwie to dobry przykład pewności siebie w ryzykownych zachowaniach. Początkowa jazda wymaga potężnego skupienia. Po latach jazdy samochodem potwierdzamy się w przekonaniu, że można jeździć bez skupiania się i koncentracji. Podróże po autostradach z nadmierną prędkością było inspirujące, ciekawe przeżycie. W zainteresowaniu było tylko kontrola nad kierownicą. Wszystko inne było nie ważne. Zdecydowanie wzrok nie był skierowany nigdzie indziej. Myśli były skupione były na kierownicy aby jej nie wypościć lub nie wykonać niekontrolowanego ruchu. Takie błędne zachowanie są łatwiejsze gdy kierujesz samochodem latami.

Rozbujała pewność siebie doprowadzająca do utraty ostrożności związanej z koncentracją. Doprowadza ona do błędów krytycznych. Zauważalna dopiero po fakcie. Stwierdzenie jej przed incydentem nie zawsze jest łatwe. Znaczna ilość ludzi jest tak pewna siebie sprawy z konsekwencji. Dopiero po doznanych urazach lub sytuacji kryzysowej nabyte zostają doświadczenia i wyciągnięte wnioski.

zuchwałość

Doświadczenie Życiowe
Każde doświadczenie jest bezcenne. Dobrzy ludzie dają radość przy nich uśmiech nigdy nie zwiędnie. Nadzieje nie będą daremne……..
Wizard Oskar

Możesz również polubić

Dodaj komentarz